LCD LED TV LG 42LE8500 42 palcový macek – recenze

LG 42LE8500V těchto dnech jsem dostal docela zajímavou možnost, otestovat si jeden s posledních LCD LED TV společnosti LG. Konkrétně se jedná o model LG 42LE8500 a mi se na tento skutečně ne nejmenší televizor od společnosti LG spolu podíváme v následující recenzi.

Balení

Takto rozměrný TV jako je LG 42LE8500 přišel zabalený v patřičně velké krabici, kterou jsme společně s kurýrem vytrepali na patro našeho rodinného domu, čím bych se chtěl kurýrovi na tomto místě poděkovat, že byl ochoten zahrát se tak trochu na stahováku. Po otevření krabice vytáhnete jednak dokonale zabalený samotný 42palcový TV. Dále se v balení nachází důmyslný stojan pod tento panel, no a samozřejmě ovladač. Chvíli jsem řešil kam páni z LG dali nějaký manuál, nakonec se však ukázalo, že manuál se nachází na přiloženém CD disku v elektronické podobě. Tak jsem tedy TV šťastně smontoval a postavil na stůl, av mém pokoji se jemně setmělo, protože TV dočasně úspěšně svou velikostí zabarikádovala okna. Ok nainstalovanou ji tedy máme, pojďme se mrknout jaké vstupy nám tato TV nabízí.

Vstupy konektory kabely …

Vstupů má tato TV krasavice skutečně požehnaně. Tak začneme klasicky. Máme zde například hned 4x HDMI z toho 3 vstupy jsou na zadním panelu, a jeden se nachází na boční straně. Dále tu máme vstup pro Composit, ale i pro Component video. Nesmí chybět ani VGA vstup pro klasické PC. Klasiky jako je SCART už snad ani netřeba nějak zvlášť vzpomínat. Specialitou je pak WiFi vstup pro speciální příslušenství od LG a vstup pro LAN kabel. No a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na dva USB 2.0 porty na boční straně televizoru.

První zapnutí a kvalita obrazu TV

Při prvním zapnutí TV nás upoutá úvodní obrazovka z logem společnosti LG a přesným časem, který si nastavíme v nastaveních. Kvalita obrazu je přímo vynikající. A je jedno jestli sledujete film z DVD přehrávače, nebo vašeho externího USB disku, případně TV zapojenou přes klasickou anténu či S-video. Jen samozřejmě při velikosti takové TV je vždy dobré ji sledovat s patřičné vzdálenosti. Pojďme se nyní podívat na některé zajímavější funkce, kterými tento model TV disponuje. Jako první si představíme NetCast.

NetCast

Při přečtení názvu NetCast, už asi i méně zdatným docvaklo, nač je na této TV přítomen vstup pro LAN kabel. Totiž po stisknutí tlačítka NetCast na dálkovém ovladači se TV připojí na sever služby NetCast a podla regionu nabídne patřičné služby. Mně se nabízely konkrétní tři služby. A to Weather.com, který vám ve stylové velkoformátového podobě nabídne aktuální předpověď počasí na několik dní dopředu. Následovalo jak jinak YouTube, se speciálně připraveným přehrávačem pro TV, no a nakonec malé překvapení v podobě Google Picasa, kde jste si po přihlášení mohli dívat své fotky pěkně s pohodlí vašeho obývacího pokoje. Dalším neméně příjemným bonusem této TV je funkce DLNA, ao co se jedná?

DLNA, MP3 a Filmy

DLNA je velmi jednoduchou funkcí. Ta zajišťuje pohodlné přehrávání vašich oblíbených filmů nebo hudby. A to ať už z USB disku, nebo vaší LAN sítě. A tak jsem při páteční rodinné návštěvě otestoval tuto funkci přímo na dětech, když jsem jim z externího disku pustil animák Madagaskar. Věřte nebo ne najednou bylo ticho a klid. Děcka pěkně sledovali Madagascar velkoplošně a my dospěláci jsme měli konečně klid na rozhovor. Ale tato funkce se dá samozřejmě použít i na přehrávání hudby. A tak si občas jen tak pro chuť pustím z externího disku moje oblíbené MP3, ao vše ostatní se již postará přehrávač zabudovaný přímo v TV. Takže jak hodnotím jako uživatel tento televizor?

Hodnocení

Myslím si, že společnost LG jasně ukázala, kterým směrem se bude v budoucnu ubírat TV zábava, respektive výroba televízorv. Tedy, že už to nebude jen pasivně sledování bedny. Ale i jiné aktivity, jako například prohlížení fotek spolu s přáteli, či sledování videí na Youtube, případně ranní zkontrolování předpovědi počasí. A to vše ve výborné kvalitě obrazu, av stylovém černém designu. Myslím že LG 42LE8500 se společnosti LG opravdu povedl, a já jako běžný uživatel jsem s ním velmi spokojen.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika a elektronika, TV se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *