Na dovolenou bez rizik. Pojištění?

78654998zmFinanční zprostředkovatelé a samotné pojišťovny šíří před začátkem dovolených osvětu o smyslu cestovního pojištění. Nejčastěji slyšíme argumenty, že s cestovním pojištěním se rekreanti vyhnou mnoha rizikům. Málokdo si však umí tato rizika zhmotnit do konkrétních situací. Proto je tu tento průřez běžných životních situací, které se vám během odpočinku mohou přihodit. Cestovní pojištění vás v nich nnesmí nechat ve štychu.

Krádeže jsou bohužel běžnou praktikou po celém světě. Chránit se před nimi lze několika způsoby. Vaši příruční zavazadlo si můžete připnout policejními pouty o ruku a na zipy dát visací zámky. I to je způsob, avšak otázka zní, zda racionální. Tak či tak, toto opatření neřeší například ochranu vašeho zavazadla v nákladovém prostoru letadla nebo úložném prostoru jiného dopravního prostředku (autobus, vlak). Pojišťovny se také běžně setkávají s případy krádeže předmětu ze zamčené hotelového pokoje. V tomto případě už vám skutečně nepomůže žádná ostražitost. 

Náhody se stávají a většinou právě tehdy, když je čekáte nejméně. Představte si, že se vám podaří při večeři v luxusním hotelu rozlít červené víno ​​na drahý restaurační koberec. Nešlo o úmysl, avšak to neřeší fakt, že touto nešťastnou náhodou jste způsobili hotelu jistou škodu. Tato modelová situace se může obměňovat v nespočet různorodých variacích.

Další volitelnou možností při nastavení cestovního pojištění je připojištění zpoždění letu. Představte si, že let byl z jakéhokoliv důvodu zrušen nebo odložen o jeden den (živelná pohroma, stávka, porucha stroje). S připojištěním zpoždění letu si zabezpečíte komfortní náhradu nákladů spojených se zajištěním ubytování a koupí souvisejících nezbytných věcí.

Snad nejdůležitějším aspektem cestovního pojištění je krytí léčebných výloh v zahraničí. Všechny další formy připojištění jsou na zvážení dle výběru cílové destinace, účelu vaší dovolené, délky pobytu v zahraničí a pod. Správný poměr vašeho cestovního pojištění byste měli důkladně zvážit, ideálně za asistence odborníka, který vám poskytne cenné informace o výhodách a úskalích jednotlivých druhů pojištění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování a dovolená se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *